• bilgi@gaziantepokuloncesi.com
  • 0

Ahmet Çelebi İlkokulu Şahinbey Gaziantep

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
857 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: -
  • ADRES: Kepenek Mahallesi İnönü Caddesi NO 293 Şahinbey Gaziantep
  • TELEFON: 0 342 225 20 22
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07.00 - 18.00

KURUM HAKKINDA

Kendisine ve ülkesine sorumlu, milli ve evrensel değerlere saygılı, düşüncelerini özgürce ifade edebilen; dürüst, paylaşımcı, kendisine güvenen, mutlu, çevreye duyarlı, barışçı bireyler yetiştirmek.

Gaziantep´in en köklü okullarından biri olan okulumuz birçok başarılı işadamı,akademisyen,politikacı,tıp doktorları,esnaf ve eğitimciler yetiştirmiştir.Dünyaca ünlü roman yazarı Ahmet ÜMİT,eski Milli Eğitim Bakanı Vehbi DİNÇERLER, işadamları Abdulkadir KONUKOĞLU,Ahmet MUTAFOĞLU,Hayri ÇINAR,eski Gaziantep Üniversitesi Rektörü Hüseyin FİLİZ,eski Şahinbey Belediye Başkanı Ömer CAN, halen görevine devam etmekte olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU mezunlarımızdan bazılarıdır.

Ulaşım :Gaziantep´te ulaşım imkanı en fazla olan okullardan biridir.Üzerinde Şehreküstü yazan tüm otobüs ve dolmuşlar okulumuzun bulunduğu kavşaktan geçmektedir.

Yerleşim Yeri : Okulumuz Gaziantep´te Şehreküstü semtindedir. Şehreküstü, Gaziantep´in ünlü semtlerinden bir tanesidir… Gaziantep kalesinin yakınlarında oturan bir ailenin değişik nedenlerden dolayı semt sakinleriyle anlaşmazlığa düştüğü ve bu ailenin başka bir semte yaptırdığı evde yaşamaya başladığı, eski semtlerine hiç uğramadıkları, şehre küstükleri için yeni semtlerine ŞEHREKÜSTÜ adı verildiği rivayet edilmektedir.

Kurumumuz; Gaziantep – Şahinbey – Kepenek Mahallesi Semtindedir.

KURUM HAKKINDA YORUM YAP

KURUM HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

 

Okan Bal
Pedagog & Aile Danışmanı