• bilgi@gaziantepokuloncesi.com
  • 0
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,998 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: -
  • ADRES: Pancarlı Mahallesi, 58011. Cd. No:3, 27060 Şehitkamil/Gaziantep
  • TELEFON: -
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00-17:00
SERVİS SAATLERİ -

KURUM HAKKINDA

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlenen program ve yönetmeliklerine uygun olarak çocukların bilişsel, psikomotor,sosyal-duygusal/dil gelişim, özbakım alanlarına destek olmayı hedeflemektedir.

Bizler, psikolojiyi ve eğitim alanlarında çalışanların geliştirdikleri kuramların ve görüşlerin okul öncesi alanında önemli katkıları olduğu düşüncesindeyiz.

Okul öncesi eğitim alanındaki tüm çalışmalar ve uygulamalarımızda birden fazla kuram ve/veya kuramcının görüşlerinden esinlenmekteyiz.Yalnız bu konudaki prensibimiz bir kurum ve/veya kuramcının görüşlerinin tümüyle ve aynen uygulanması yerine, görüşlere temel oluşturan felsefeleri benimsenmektedir.

Okul öncesi eğitimi başlangıcından bugüne kadar etkileyen düşünürlerin görüşlerinden yararlanmaktayız. Bu düşünürler, Rousseau, Pestalozzi, Frobel,Dewey,Gardner, Vygotsky, High Scope, Gems , Reggio Emilio’dur. Okulumuzda Eğitim prıgramları; çocukların günlük yaşantılarında karşılaşabilecekleri olay ve durumlardan yola çıkarak oluşturulmuştur.

Oluşturulan öğrenme yaşantıları, çocukların bireysel farklılıkları dikkate alınarak basitten karmaşığa doğru aşamalı bir şekildedir.Gün içi etkinlerimizde çocukların yaş seviyelerine uygun olarak hazırlanmış programların uygulamasında çeşitli malzemeler ve teknolojiden yararlanmak esastır.

 

Kurumumuz; Gaziantep – Şehikamil – Pancarlı Mahallesi Semtindedir.

KURUM HAKKINDA YORUM YAP

KURUM HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

 

Okan Bal
Pedagog & Aile Danışmanı