• bilgi@gaziantepokuloncesi.com
  • 0

Gaziantep Uğur Okulları Anaokulu

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,952 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: -
  • ADRES: Alleben Mahallesi, Kızılay Sokak, No:5/A Şahinbey/Gaziantep
  • TELEFON: -
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ -

KURUM HAKKINDA

Okul öncesi dönem olarak nitelendirilen 0-6 yaş aralığı; çocukların zihinsel becerilerinin ve duygusal gelişimlerinin yüzde 80’ini tamamladıkları, yaşamın temelini oluşturan dönemdir. Öğrenme hızının çok yüksek olduğu bu evrede Uğur Okulları, çocukların bedensel, bilişsel, duygusal, sosyokültürel, dil ve psikomotor gelişimlerini destekler.

Uğur Okulları Okul Öncesi Biriminde öğrencilerin bilgiye ulaşmaları, edindiği bilgiden yararlanmaları ve bilgiyi geliştirme yöntemlerini öğrenmeleri hedeflenir. Tüm öğretim sürecinde, öğrencilerin düşünsel ve fiziksel gelişimi desteklenir. Ezbere dayalı yaklaşımlardan uzak durarak, çocukların aktif katılım sağlayacağı, araştırmacı ve yaratıcı yönlerini geliştirmek üzere kurgulanan bir eğitim programı uygulanır.

Bu program ile öğrencilerin içindeki potansiyeli açığa çıkararak, kendi motivasyonunu sürekli besleyip canlı tutabilen, yaşam boyu öğrenen öğrenciler yetiştirilmesi hedeflenir. Okullarda, okul-aile iş birliği ve profesyonel öğretmenin öneminin bilincinde, sınıfın duvarları dışındaki dünyanın zenginliğini keşfetme yoluyla, çocuklardaki potansiyeli açığa çıkarmak amaçlanır.

Uğur Okullarında verilen eğitim ile öğrenci merkezli bir yaklaşım benimsenir ve öğrencinin kendini doğru ifade etmesine, kendini gerçekleştirebilmesine, kendiliğinden inisiyatif alabilmesine ve iç denetim kazanmasına olanak sağlanır. Öğrencilere, ilkokul için gerekli olan ön beceriler kazandırılarak, öğrendiklerini kullanabilir hale getirmek için rehberlik edilir.

 

Kurumumuz; Gaziantep – Şahinbey – Alleben Mahallesi Semtindedir.

KURUM HAKKINDA YORUM YAP

KURUM HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

 

Okan Bal
Pedagog & Aile Danışmanı