• bilgi@gaziantepokuloncesi.com
  • 0

Gaziantep Uygar İlkokul

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,584 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: -
  • ADRES: 15 TEMMUZ MH. 148185 SK. NO: 5/A ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ -

KURUM HAKKINDA

Geleceğin nesilleri ilkokuldan itibaren yetişmeye başlıyor. Uygar Koleji bu gerçeğin bilinciyle öğrencilerine geleceğin öğrenen profili olarak yetiştirebilmek ve her birinin birer dünya insanı olması için eğitim öğretim faaliyetlerine bir çok farklı içerikle destek veriyor.

Uygar Kolejinde ilkokul birinci sınıftan itibaren ezberci değil analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesi odaklı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. 4. sınıfta öğrencilerimizin ortaokul sistemine uyumlarını sağlamak adına, Fen, matematik ve Türkçe derslerine alanında uzman öğretmenlerle branşlaşmaya yönelik ilk adımlar atılmaktadır.

ÇÖZÜM ODAKLI REHBERLİK SİSTEMİ

Özgüveni yüksek, güçlü günlerinin farkında bireyler geliştirmek için tüm öğrenciIerimize uzman psikolog ve rehberlik birimi tarafından çözüm odaklı rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği sağlanmaktadır.

İLETİŞİM ODAKLI İNGİLİZCE

İlkokul 1.Sınıftan itibaren öğrencilerimiz, iletişim odaklı yabancı dil eğitim programı ile yabancı dilde kendilerini ifade etmeyi, uzman öğretmen kadrosu eşliğinde öğreniyorlar.

DUYGULARINI TANIYAN VE İFADE EDEBİLEN BİREYLER

Dünyanın gideceği noktaya bakıldığında, öğrencilerin yaratıcı düşünerek her süreci farklı bir şekilde ele alıp, kendilerini farklı gollarla ifade edebilme becerileri önem kazanıyor.

Bu bağlamda Uygar Koleji olarak İlkokul 1. sınıftan itibaren tüm sınıf  öğrencilerimize Yaratıcı Drama, Görsel Sanatlar ve El Becerileri, farklı enstrümanlarla desteklenmiş müzik dersleri vermekteyiz.

BECERİLERİNİN FARKINDA SPORCU BİREYLER

Anaokulundan başlayan USGA [Uygar Sportif Gelişim Atölyesi] ve Jimnastik programları öğrencilerimizin gelişimlerine uygun devam ederken, takım ruhu, yardımlaşma, koordinasyon becerilerini geliştirmeyi hedefleyen halkoyunları ve beden eğitimi dersleri uygulanmaktadır.

MODERN AYAK UYDURAN BİREYLER

21. Yüzyılın en önemli becerilerinden biri olan teknolojiyi etkin ve doğru kullanan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Uygar Koleji, öğrencilerinin bu becerilerini geliştirmek adına Robotik Kodlama ve Zeka oyunları derslerine önem vermektedir.

Kurumumuz; Gaziantep – Şehitkamil – 15 Temmuz Mahallesi Semtindedir.

KURUM HAKKINDA YORUM YAP

KURUM HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

 

Okan Bal
Pedagog & Aile Danışmanı